A German Party -- Eine Deutsche Partei
A German Party -- Eine Deutsche Partei
A German Party -- Eine Deutsche Partei
A German Party -- Eine Deutsche Partei

A German Party / Eine Deutsche Partei

Prawicowo-populistyczna AfD (Alternatywa dla Niemiec / Alternative für Deutschland) jest reprezentowana w niemieckim parlamencie od 2017 roku. W niemieckiej opinii publicznej AfD nazywana jest antydemokratyczną i rasistowską, jednak w niektórych regionach głosuje na nią co czwarty obywatel.

W dokumencie Simona Brücknera widz znajduje się w samym środku wewnątrzpartyjnej zawieruchy: doświadcza walki o przyszły kierunek partii, ale też jest świadkiem buntu jednej z frakcji przeciwko „dekadenckiemu establishmentowi”.

Demagodzy spotykają urażonych konserwatystów, a „postępowcy” nowicjuszy politycznych, poszukujących zupełnie innej drogi ideowej. W tym tyglu wyłania się obraz AfD inny niż ten znany z mediów.

Przy realizacji filmu Simon Brückner pracował z 2-osobowym zespołem, który przez ponad 2 lata nawiązał niemal intymną relację z bohaterami. Twórcy filmu mieli otwarty dostęp do polityków na najwyższych szczeblach partii. W filmie nie ma bezpośrednich wywiadów czy odautorskich komentarzy. Brückner zostawia widza sam na sam z materiałem źródłowym.

 

PROJEKCJE:

26 LIS // 18:00 // KINOTEKA

Rok:
2022
Reżyseria:
Simon Brückner
Scenariusz:
Simon Brückner
Wystepują:
Frank-Christian Hansel, Jörg Meuthen
Czas:
110’