The Other Side Of The River
The Other Side Of The River
The Other Side Of The River
The Other Side Of The River

The Other Side of the River

Aby uniknąć przymusowego małżeństwa, 19-letnia Hala Mustafa ucieka z rodzinnego domu za Eufrat. Brutalność i przedmiotowość, jakich młode islamskie kobiety doświadczają z rąk swoich mężów i ojców coraz częściej prowadzą je na drugi brzeg rzeki.

Hala znajduje schronienie w kurdyjskiej Akademii Wojskowej dla kobiet, gdzie obok szkolenia militarnego młode dziewczyny kształcone są w duchu feministycznych ideałów. Dla jej koleżanek-żołnierzy wrogiem jest nie jest ISIS, ale patriarchat w ogóle, z przymusowym małżeństwem jako ostateczną instytucją opresyjną.

Gdy wojsko kurdyjskie wyzwala jej rodzinne miasto, Hala powraca, by bronić innych kobiet w świecie islamskiego patriarchatu. Jej największym marzeniem jest uwolnić młodsze siostry z rąk ojca. Ale czy można znaleźć wolność w tak konserwatywnym systemie patriarchalnym, a do tego w środku wojny?

Historia Hali to uniwersalna opowieść o walce z islamskim patriarchatem o niezależność kobiet w świecie odwiecznego konfliktu zbrojnego i dominacji mężczyzn.

 

PROJEKCJE:

27 LIS // 20:00 // KINOTEKA

Rok:
2021
Reżyseria:
Antonia Kilian
Występują:
Hala & Sosan Mustafa
Czas:
98'