Wesele - Die Hochzeit

Wesele / Die Hochzeit

Jeden z najbardziej distopicznych i kontrowersyjnych filmów polskiego kina. Rozdygotany obraz o rozpadzie rodziny i granicach miłości, o zmierzchu człowieczeństwa i globalnym szaleństwie w prowincjonalnej rzeczywistości.

Ryszard Wilk jest lokalnym biznesmenem – bogatym, skorumpowanym właścicielem rzeźni, dla którego nie ma rzeczy nie-do-załatwienia. Gdy jego ukochana córeczka wychodzi za mąż, wesele musi być odprawione z pompą i na bogato. Ale tego dnia w jego życiu wszystko idzie nie tak. Deal z niemieckim partnerem spali na panewce, bezwzględny szantażysta chce ujawnić materiał o nieludzkich warunkach pracy w rzeźni, a tuż przed wyjściem do kościoła pojawia się dwóch przedstawicieli ambasady Izraela z informacją, że leciwy senior rodziny ma otrzymać order zasłużonych. Wilk staje na głowie, aby zapobiec katastrofie. Jednak tego dnia demony przeszłości i dnia powszedniego są nie do opanowania.

W pełnym kolorytu życiu prowincjonalnego satrapy, w bogactwie wątków społeczno-historycznych reżyser Wojciech Smarzowski opowiada brawurowo (i do utraty tchu) jeden dzień z życia polskiej rodziny. Nie bojąc się pytań granicznych o narodową dumę czy niepokalane poczęcie.

 

PROJEKCJE:

24 LIS // 20:00 // KLICK-KINO BERLIN // GOŚĆ: Wojciech Smarzowski

25 LIS // 20:00 // BABYLON // GOŚĆ: Wojciech Smarzowski

26 LIS // 20:00 // FSK – KINO AM ORANIENPLATZ // GOŚĆ: Wojciech Smarzowski

Rok:
2021
Reżyseria:
Wojciech Smarzowski
Scenariusz:
Wojciech Smarzowski
Obsada:
Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Ryszard Ronczewski, Mateusz Więcławek, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Chyra
Czas:
128'